Zimowy obóz jeździecki Łukowe 2020

Terminy obozów

Turnus I: 12.01-19.01 2020

Turnus II: 26.01-02.02 2020

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję obozu zimowego w Łukowem. 

Piękne bieszczadzkie tereny, 16 wyjątkowych koni, godziny spędzone w siodle i bezcenne doświadczenia. Czas rozpocząć zimową przygodę.

 

Oferta skierowana do osób w wieku od 10-18 lat, które chcą poznać smak jazdy konnej, począwszy od pierwszych chwil nauki, aż po radosne galopy, wyprawy bieszczadzkimi szlakami i sportowe emocje. 

Podczas tygodniowego pobytu w naszym ośrodku nasi instruktorzy zapoznają uczestników obozu z tajnikami jazdy konnej. Doskonalenie jeździeckich umiejętności, w zależności od poziomu zaawansowania, będzie się odbywać na lonży, w zastępie w krytej ujeżdżalni wyposażonej w lustra i nagłośnienie oraz na parkurze i w terenie. 

Dla początkujących jeźdźców, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z koniem, proponujemy naukę jazdy na lonży. Do grupy początkujących zaliczamy tu również osoby, które jeździły konno sporadycznie, odbyły kilka lekcji na lonży lub miały dłuższą, wielomiesięczną przerwę. Na zajęciach na lonży pod okiem doświadczonych instruktorów opanujesz podstawy jazdy konnej, by móc spróbować samodzielnej jazdy w zastępie.

Natomiast jeźdźcom, którzy swobodnie utrzymują równowagę w kłusie, bądź w galopie proponujemy jazdy w zastępie. Instruktorzy na zajęciach sprawdzą, w jakim stopniu panujesz nad koniem i umiesz go prowadzić. U nas udoskonalisz jazdę we wszystkich chodach. Jeśli jeszcze nie galopujesz sprawdzimy na ile jesteś gotowy i rozpoczniemy bezpieczną naukę zagalopowań pod opieką instruktora. Natomiast tym, którzy swobodnie galopują, potrafią utrzymać równowagę na końskim grzbiecie w galopie na kołach czy przy niewysokich skokach proponujemy zajęcia z elementami ujeżdżenia i skoków.

Podczas pobytu nasi wykładowcy dostarczą także jeźdźcom wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej hodowli, pielęgnacji, żywienia, treningu i użytkowania koni.

1. Szkolenie BHP w kontakcie z koniem:

Uczestnicy zapoznają się z regulaminem stajni, poznają zasady bezpiecznego zachowania się przy koniu, pielęgnacji i obsługi (wejście do boksu, czyszczenie, wiązanie, prowadzenie w ręku, podnoszenie nóg). 

2. Ogólne wiadomości o koniu:

Zapoznanie się z pochodzeniem konia, rasami i typami użytkowymi. Ogólne informacje o budowie konia, rodzajach umaszczenia i odmian. Obozowicze poznają cechy zachowania koni, jego upodobania i "mowę ciała" oraz narowy i nałogi.

3. Pielęgnacja koni – czyszczenie, zabiegi pielęgnacyjne:

Przygotowanie koni do jazdy.

4. Rząd jeździecki:

Przygotowanie konia do jazdy, siodłanie i dopasowywanie sprzętu, pielęgnacja sprzętu jeździeckiego.

5. Zasady żywienia koni – karmienie, suplementy diety:

Co koń lubi jeść i dlaczego jest trawożercą? Po co dajemy koniom suplementy?

6. Podstawowe zabiegi weterynaryjne:

Jak opiekować się końmi? Szczepienie, odrobaczanie, dlaczego koniom potrzebne są wizyty końskiego „stomatologa”.

Bezpieczeństwo. 

Czyli pewnie to co każdego rodzica interesuje najbardziej. Przez cały okres trwania obozu uczestnicy znajdują się pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry wychowawczej. Na terenie stajni i podczas jazd o bezpieczeństwo dbają również instruktorzy. Każdy uczestnik naszego obozu posiada ubezpieczenie NW wliczone w cenę pobytu.

 

Cena pobytu: 1100 PLN / os.

Przy wpłacie zaliczki do 15 listopada cena pobytu wynosi 999 PLN!

 

Cena obejmuje:

  • 7 noclegów w pokojach 2, 3, 4- osobowych z łazienkami,

  • Całodzienne wyżywienie (śniadania - szwedzki stół, obiady, kolacje)

  • 8 zajęć jazdy konnej

  • Animacja czasu wolnego (kuligi, sankowe szaleństwa, konkurs piękności konia, sesja zdjęciowa z koniem, prace stajenne, tenis stołowy, zajęcia świetlicowe i wiele innych)

  • Organizację gier i zabaw terenowych

  • Poznawanie życia stajni

  • Opiekę wychowawców

  • Ubezpieczenie NW

* 1 lekcja trwa 1 godzinę dla osób samodzielnie jeżdżących lub 30 minut na lonży dla początkujących lub chcących doskonalić dosiad w jeździe na lonży

 

Cena nie obejmuje:

Kosztów podróży do i z Łukowego. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania transportu z najbliższego dworca PKP lub PKS w Zagórzu (po uprzednim zgłoszeniu potrzeby). Do Łukowego jest stamtąd 10 km.

Kosztów związanych z przeprowadzeniem egzaminu na odznakę GTJ PTTK. Koszty egzaminu na odznaki zostaną ustalone podczas obozu, ponieważ zależą od liczby zdających egzamin.

Istnieje możliwość dokupienia jazd konnych indywidualnie przez uczestników wg cennika Ośrodka.

Nasze obozy są zgłaszane do kuratorium

Zapisy przyjmowane są na podstawie porozumienia wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym i dowodu wpłaty zadatku w kwocie 450 PLN.

Zadatek należy wpłacić na konto nr 35 2490 0005 0000 4004 7118 4089 Alior Bank, z dopiskiem Zadatek – "Obóz jeździecki" oraz imię i nazwisko uczestnika.

W wypadku wycofania się z udziału w obozie zadatek nie podlega zwrotowi.

Porozumienie w sprawie wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym i dowód wpłaty należy przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem obozu.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje data wpływu zadatku.

O zakwalifikowaniu się do udziału w obozie uczestnik zostanie poinformowany pocztą internetową lub telefonicznie. 

 

Proponujemy zabrać ze sobą do Łukowego:

    • Przyjaciół, dobry humor, gitarę lub każdy inny instrument

    • Wygodny strój do jazdy konnej

    • Dopasowany kask ochronny

    • Nieprzemakalne obuwie turystyczne

    • Odzież sportową (coś cieplejszego)

    • Przybory toaletowe

    • Przybory do pisania i notatnik

    • legitymacja szkolna, książeczka zdrowia

Dodatkowo konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do warunków zimowych. 

Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać ubrania dostosowane do niskich temperatur i śniegu (nakrycie głowy, rękawiczki, szalik, ocieplane spodnie, buty na śnieg oraz ciepłą i nieprzemakalną kurtkę. Mile widziany krem na mróz i inne przybory zapewniające komfort przebywania w zimowym środowisku.

 

Początek obozu:

Dolina Koni – Certyfikowany Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej w Łukowem afiliowany przy PTTK,

Gospodarstwo Agroturystyczne

Łukowe 105, 38 – 540 Zagórz

Przyjazd naszych miłych gości – zakwaterowanie – do godz.13.00

 

Zakończenie obozu: w tym samym miejscu

Odbiór uczestników od godz. 9.00 do 13.00 w dniu zakończenia obozu.

Pierwsze świadczenie: obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu.

 

Informacji udzielamy pod nr telefonu 509 157 794 lub mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dokumenty do pobrania

porozumienie wypoczynku

klauzula informacyjna dotycząca RODO

regulamin jazd